Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja objavilo je 15. juna 2020. godine rezultate Konkursa „Moja porodica – moja sloboda“.

Na konkurs je stiglo ukupno 3.152 rada učenika osnovnih i srednjih škola. Kreativni konkurs Ministarstvo je raspisalo u aprilu, tokom vanrednog stanja proglašenog usled epidemije Kovid -19. Cilj ovog Konkursa bio je  podsticanje različitih oblika kreativnog izražavanja učenika osnovnih i srednjih škola i promocija učeničkog stvaralaštva i autentičnog izraza. Pravo učešća na Konkursu imali su svi učenici osnovnih i srednjih škola u Republici Srbiji, kao i učenici koji pohađaju nastavu po posebnom programu obrazovno-vaspitnog rada na srpskom jeziku u dopunskim školama u inostranstvu.

Veliki broj prijava na Konkurs je pokazatelj da je našim učenicima veoma važno kreativno izražavanje. Nagrada za pobednike Konkursa je petodnevno putovanje u Obrazovno- kulturni centar „Vuk Karadžić“ u Tršiću, gde će biti organizovan program uz kreativne radionice, izleti i obilazak znamenitosti ovog kraja.

U kategoriji Fotografija i u kategoriji Video zapis nisu izabrani pobednici jer nije izdvojen nijedan prijavljeni rad koji izvedbom odgovara tematici konkursa.

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja zahvaljuje se svim učesnicima konkursa koji su se izrazili maštovitim radovima.

Pohvalu za kreativno učešće dobili su učenici osnovne škole za decu sa smetnjama u razvoju i invaliditetom „Sveti Sava“ iz Šapca.

Pobednici prvog ciklusa osnovnog obrazovanja od I do IV razreda:

u kategoriji Literarno delo:

Vidak Jošanović, OŠ „Dositej Obradović“, Erdeč, Kragujevac

Vasilije Dimić , OŠ “Sveti Sava“, Batočina

Aleksa Tošić, OŠ „Ljuba Nešić“, Zaječar

Milica Tošić, OŠ „Ljuba Nešić“, Zaječar

Aleksandar Ašćerić, OŠ „Jovan Dučić”, Novi Beograd

Violeta Vasiljević, OŠ ,,Stevan Joksimović“, Rogačica

u kategoriji Likovno delo :

Milijana Cajić, OŠ „Karađorđe“, Gornji Matejevac

Lena Ilijić, OŠ „Karađorđe“, Gornji Matejevac

Nikolina Marković, OŠ „Karađorđe“, Gornji Matejevac

Nikola Pejčić, OŠ „Karađorđe“, Gornji Matejevac

Pavle Živković, OŠ „Karađorđe“, Gornji Matejevac

Pavle Nikolić, OŠ „Karađorđe“, Gornji Matejevac

Nikola Popović, OŠ „23. oktobar“, Sremski Karlovci

Lea Paštrović, OŠ „Nikola Vukićević“, Sombor

Staša Đokić, OŠ „Nikola Tesla“, Rakovica, Beograd

Jana Živanović, OŠ „Majka Jugovića“, Zemun, Beograd 

u kategoriji Muzičko delo:

Marija Žižić, OMŠ „Nevena Popović“, izdvojeno odeljenje u Vinči, OŠ „Miloje Vasić“, Kaluđerica

Pobednici drugog ciklusa osnovnog obrazovanja – od V do VIII  razreda:

u kategoriji Literarno delo:

Nađa Todorović, OŠ „Mića Stanojlović“, Koceljeva

Kristina Kojić, OŠ „Mića Stanojlović“, Koceljeva

Petra Mitrović, OŠ „Sveti Sava“, Niš

Sofija Tasev, OŠ „Sveti Sava“, Kraljevo

Jana Kovačević, OŠ „Jovan Cvijić“, Kostolac

Mihajlo Eremić, OŠ „Dositej Obradović“, Farkaždin

Kasija Dragović, OŠ „Kralj Aleksandar I“, Brđani

Luka Poznić, OŠ „Simeon Aranicki“, Stara Pazova

Vojin Ilić, OŠ „Vuk Karadžić“, Zvečan

Ivana Vorkapa, OŠ „Ivo Andrić“, Budisava

u kategoriji Likovno delo:

Dimitrije Dmitrović, OŠ „Popinski borci“, Vrnjačka Banja

Jovana Mladenović, OŠ „Bora Stanković“, Leskovac

Sanja Bjelajac, OŠ „Nikola Vukićević“, Sombor

Mihajlo Kelić, OŠ „Nikola Vukićević“, Sombor

Jovana Pavlović, OŠ „Vojislav Voka Savić“, Lazarevac

Lazar Biševac, OŠ „Stefan Nemanja“, Beograd

Bogdan Jovanović, OŠ „Slobodan Sekulić“, Užice

Kata Veselinov, OŠ „Kosta Trifković“, Novi Sad

Vuk Mladenović, OŠ „Stanimir Veljković Zele“, Bojnik

Đorđe Marić, OŠ „Sveti Sava“, Velika Plana 

u kategoriji Muzičko delo:

Lana Zorjan, OMŠ „Isidor Bajić“, OŠ „Prva vojvođanska brigada“, Novi Sad

Autori pobedničkih radova koji pohađaju srednju školu:

u kategoriji Literarno delo:

Mia Stanković, Gimnazija – Negotin

Teodora Erić, Gimnazija – Kruševac

Snežana Lazarević, Tehnička škola „Drvo art“, Beograd

Andrija Malićanin, Tehnička škola – Trstenik

Ivan Staletović, Srednja škola „Nikola Tesla“, Batočina

u kategoriji Likovno delo:

Maša Vlasov, Gimnazija „Borislav Petrov Braca“, Vršac

u kategoriji Muzičko delo:

Nikola Tanasković i Nađa Bošnjaković, Gimnazija – Mladenovac