Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević uručio je danas u Vladi Republike Srbije, pojedincima i institucijama, Svetosavske nagrade za doprinos kvalitetnom obrazovanju i vaspitanju za 2016. godinu. Čestitajući dobitnicima ministar Šarčević je rekao da njihov rad, uspesi i doprinosi treba da služe kao primer ostalima.

Svetosavske nagrade dobilo je 27 pojedinaca i institucija koji su se svojim zalaganjem i ostvarenim rezultatima istakli u oblasti obrazovanja i vaspitanja.

Na Javni poziv za dodelu Svetosavske nagrade za 2016. godinu u roku je prijavljeno ukupno 189 predloga. Komisija za izbor kandidata je razmotrila sve predloge i preporuke i na osnovu utvrđenih kriterijuma izabrala 27 dobitnika iz ukupno 17 kategorija.

IMENA DOBITNIKA SVETOSAVSKE NAGRADE ZA 2016. GODINU

  1. Nemanja Stanković, učenik, Škola za tekstil i dizajn u Leskovcu
  2. Mihajlo Sporić, učenik, Matematička gimnazija u Beogradu
  3. Andrija Jašarević, učenik, Osnovna muzička škola „Vladimir Đorđević“ u Aleksincu
  4. Predškolska ustanova „Čukarica“ u Beogradu
  5. Predškolska ustanova „Naše dete“ u Vranju
  6. Osnovna škola „Goran Ostojić“ u Jagodini
  7. Škola za oštećene sluhom-nagluve „Stefan Dečanski“ u Beogradu
  8. Osnovna škola „Vuk Karadžić“ u Knjaževcu
  9. Jasna Radojičić, nastavnik dopunske nastave na srpskom jeziku u Cirihu
  10. Miloš Peović, nastavnik nemačkog jezika, Osnovna škola „Mihajlo Pupin“ u Zemunu
  11. Nebojša Petrović, nastavnik likovne kulture, Osnovna škola „Mihajlo Pupin“ u Zemunu
  12. Srednja poljoprivredna škola sa domom učenika u Šapcu
  13. Gimnazija „Svetozar Marković“ u Nišu
  14. Medicinska škola u Užicu
  15. Prof. dr Uroš Dojčinović, Muzička škola „Josip Slavenski“ u Beogradu i Akademija lepih umetnosti i multimedija – ALUM
  16. Darko Glišić, predsednik opštine Ub
  17. Kompanija Naftna industrija Srbije – NIS
  18. Akad. prof. dr Nikola Cekić, Građevinsko-arhitektonski fakultet, Univerzitet u Nišu
  19. Anja Koprivica, Kristina Knežević, Nemanja Jevtović, Andrea Moskovljević, studenti, Fakultet organizacionih nauka u Beogradu
  20. Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, Univerzitet u Novom Sadu
  21. Jovo Popović, direktor, Studenski centar „Priština“ sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici
  22. Dom učenika srednjih škola Beograd
  23. Episkop Raško-prizrenski i Kosovsko-metohijski G. Teodosije
  24. Dečji kulturni centar Beograd

Detaljna obrazloženja za dobitnike možete preuzeti OVDE.